Треће место за тим „Фитоплазма" у финалу такмичења „Најбоља технолошка иновација"

Тим „Фитоплазма" успео је да се пласира у финале такмичења „Најбоља технолошка иновација" и заузме треће место. Под називом „Боље спречити него крчити – Плазном против фитоплазме", тим „Фитоплазма" је представио иновативни производ намењен за рану дијагностику биљних карантинских болести, првенствено за детектовање фитоплазме, карантинске болести винове лозе.

Такмичење је одржано у Свечаној сали Ректората  Универзитета у Београду, у четвртак 07. октобра.

Чланови тима „Фитоплазма" су Ненад Буњац (Пољопривредни факултет Универзитета у Београду), Никола Петровић, Даница Живановић, Тамара Јанковић (Машински факултет Универзитета у Нишу) и Владана Пешић (Филозофски факултет Универзитета у Нишу).

Под менторством проф. др Владана Пешића, студенти раде на доказу концепта да сваки биолошки материјал, укључујући биљку и патогена имају свој генетички отисак у одређеном опсегу таласних дужина које емитују.

Честитамо колегама и желимо им много среће у даљем раду!

alt text