М-УФ-20-ИНВП - Инвестиције у пољопривреди

НазивИнвестиције у пољопривреди
АкронимМ-УФ-20-ИНВП
Студијски програмАгроекономија
МодулУправљање финансијама и пословање у агробизнису
Тип студијамастер академске студије
      Условљност другим предметимаНемаОблик условљености
      Циљеви изучавања предметаСтицање знања о основним појмовима из теорије управљања инвестицијама и методологији за оцену инвестиција у производњи и преради пољопривредних производа.
      Исходи учења (стечена знања)Оспособљеност да се стечена знања о управљању инвестицијама користе у пракси при утврђивању економске ефекативности и финансијске прихватљивости инвестиција и изради инвестиционих програма у предузећима и газдинствима за производњу и прераду пољопривредних производа.
      Садржај теоријске наставеПланирање и припрема реализације инвестиција; Прединвестициона студија; Инвестициони програм; Cost-benefit анализа; Организација службе инвестирања. Израда бизнис плана у производњи и преради пољопривредних производа; Примена резултата оцене инвестиција у научно - истраживачком раду. Методе утврђивања економске ефективности инвестиција; Методе оцене инвестиција у условима неизвесности.
      Садржај практичне наставеИзрада семинарских радова по задатим темама из области оцене инвестиција и израде инвестиционих програма у производњи и преради пољопривредних производа.
      1. Ivanović S., Marković Т. (2018): Upravljanje investicijama u agrobiznisu. Udžbenik. Univerzitet u Beogradu, Poljoprivredni fakultet, Beograd - Zemun.
      2. Bierman H., Smidt S. (2006): The Capital Budgeting Decisions: Economic Analysis of Investment Projects. Ninth edition, Routledge.
      3. Andrić Ј., Vasiljević Z., Sredojević Z. (2005): Investicije – osnove planiranja i analize. Univerzitet u Beogradu, Poljoprivredni fakultet. Beograd – Zemun.
      Методе извођења наставе1. Усмено излагање и визуелна презентација уз коришћење одговарајуће опреме; 2. Интерактивна метода; 3. Консултације – директне и електронским путем.
      Активности у току предавањаПисмени испит
      Практична наставаУсмени испит50
      Колоквијуми