О-УБ-14-ТРАИ-12 - Тржиште и маркетинг агроиндустријских производа

НазивТржиште и маркетинг агроиндустријских производа
АкронимО-УБ-14-ТРАИ-12
Студијски програмПрехрамбена технологија
МодулУправљање безбедношћу и квалитетом у производњи хране
Тип студијаосновне академске студије
    Број ЕСПБ5.0Статус предметаобавезан
    Условљност другим предметимаНема.Облик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање знања, односно разумевање: теорије и аналитике тржишта, промета и маркетинга агроиндустријских производа; стања и односа на домаћем тржишту, промету и маркетингу агроиндустријских производа, и стања и односа на светском тржишту и међународном промету и маркетингу агроиндустријских производа.
    Исходи учења (стечена знања)Студент треба да буде оспособљен за рад на пословима: анализе домаћег и међународног тржишта, промета и маркетинга агроиндустријских производа; организације тржишта и промета агроиндустријских производа; у маркетинг сектору агроиндустријских производа, и маркетинг менаџера агроиндустријских производа.
    Садржај теоријске наставеУвод. Теорија тржишта и промета агроиндустријских производа. Теорија маркетинга агроиндустријских производа. Домаће тржиште и маркетинг агроиндустријских производа. Светско тржиште и међународни промет и маркетинг агроиндустријских производа.
    Садржај практичне наставеАналитика понуде, тражње, цена и потрошње агроиндустријских производа. Модели организације тржишта, промета и маркетинга агроиндустријских производа. Анализа домаћег и међународног тржишта, промета и маркетинга агроиндустријских производа.
    1. Влаховић, Б. (2018). Тржиште и маркетинг. Пољопривредни факултет, Нови Сад.
    2. Влаховић, Б. (2015). Тржиште агроиндустријских производа, Пољопривредни факултет, Нови Сад.
    3. Милисављевић, М., Маричић, Б., Глигоријевић, М. (2006). Основи маркетинга, Економски факултет, Београд.
    Методе извођења наставе
    Активности у току предавањаПисмени испит
    Практична наставаУсмени испит70
    Колоквијуми30