О-МЛ-14-ИОМС-13 - Изградња и одржавање мелиорационих система

НазивИзградња и одржавање мелиорационих система
АкронимО-МЛ-14-ИОМС-13
Студијски програмМелиорације земљишта
Модул
Тип студијаосновне академске студије
    Број ЕСПБ6.0Статус предметаобавезан
    Условљност другим предметимаОблик условљености
    Циљеви изучавања предметаПредмет треба да омогући студенту стицање знања о врстама земљаних радова у мелиорацијама, механизацији која се користи при изградњи објеката и система, технологији изградње појединих објеката и система, одржавању мелиорационих објеката и система.
    Исходи учења (стечена знања)На крају наставе студент треба да покаже вештину повезивања теоријског знања са конкретним задацима при формирању и организацији градилишта за изградњу појединих мелиорационих објеката и система у целини, правилно тумачење пројеката и њихову реализацију, правилан избор механизације за обављање појединих задатака. Очекује се да студент покаже способност за тимски рад и критичко мишљење.
    Садржај теоријске наставеПројектно-техничка документација. Врсте и начини градње мелиорационих објеката. Земљани радови и земљани објекти у мелиорацијама. Избор и начини извођења земљаних радова, избор механичких средстава за њихово извођење. Технологија градње и организација радова при градњи мелиорационих објеката и система. Одржавање мелиорационих објеката и система.
    Садржај практичне наставеТехнологија изградње, предмер земљаних радова, избор средстава за градњу појединих мелиорационих објеката и мелиорационих система. Одржавање мелиорационих објеката и система.
    1. 1. Ћоровић Р., Јовановић Ж.: Изградња и одржавање мелиорациoних система, Пољопривредни факултет, Београд, 1992.
    Методе извођења наставеКласична предавања, вежбе, теренске вежбе и методе интерактивне наставе
    Активности у току предавања10Писмени испит
    Практична наставаУсмени испит60